Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Mgr. Jiří Paták

Viděno má být pouze to, co po nás zůstane

Do zastupitelstva města nastoupil už po revoluci, aby mohl společně s ostatními měnit tvář Trutnova. Zdejší rodák Jiří Paták (59), ředitel Základní školy kpt. Jaroše, kandidát Občanské demokratické strany v letošních komunálních volbách, tvrdí, že se muselo změnit mnohé, aby se Trutnov stal tím, čím je dnes, tedy krásným místem pro život. „Je pro mě městem, kam se rád vracím a cítím se v něm velice dobře.“

Mezi místa, na něž nedá dopustit, patří centrum města, sportovní areály či městský park s okolím. Cení si nové zástavby bytových domů, kompletní a velice dobře fungující infrastruktury i nadčasové stavby Společenského centra Uffo. „Je toho mnoho, co se za ta léta podařilo v Trutnově obnovit, nebo vytvořit. To, že se podařilo mnohé, však ještě neznamená, že je to vše,“ řekl a poznamenal, že pokud bude moci, chtěl by i nadále být pro město užitečný při prosazování nových plánů a výzev, které před ním jsou, protože vždy je co zdokonalovat a zlepšovat.

„V případě, že dostanu důvěru občanů a bude jejich přáním, abych ve svém snažení pro Trutnov pokračoval, rád bych prosadil projekt pod pracovním názvem Junior – senior park na Kryblici. Společně s kolegou Romanem Bélou máme již značnou část rozpracovanou.  Samozřejmě jsem také připraven podpořit i všechny další dobré projekty a aktivity našich spoluobčanů, které povedou ke zlepšení jakékoli oblasti v našem městě,“ uvedl ředitel základní školy, jenž by se rád zaměřil na podporu dobrých a realizovatelných nápadů, které budou směřovat ke stále dokonalejšímu a krásnějšímu životu v  Trutnově.

„Nelze ale zapomínat na to, že vše nové, ale i to dříve vybudované je nutno udržovat. To stojí nemalé peníze. Proto je potřeba, abychom byli v těchto věcech střídmí a vážili to, na co máme a co si můžeme dovolit. Nereálné proklamace a politikaření Trutnovu rozhodně nic nepřinesou,“ upozornil Paták a poznamenal, že město je ve velice dobré kondici zejména v oblasti financí, neboť vždy hospodaří s přebytkovým rozpočtem. „Nemalé prostředky se vložily a neustále vkládají do infrastruktury. Je to něco, co bereme jako samozřejmost a mnohdy to není vidět. Pokud by byla šance, bylo by dobré zdokonalit a rozšířit síť stezek pro cyklisty a in-line sport.  Dále rozšířit komunikace ve stále pokračující zástavbě v Horním Starém Městě a propojení s Trutnovem 3. A zaměřit se také na to, co trápí asi všechna města – parkování,“ vypočítal kandidát do zastupitelstva, který se považuje za kolektivního hráče, jehož snahou je lidi kolem sebe spojovat.

A v čem vidí svou přednost? „Dnes už s jistotou mohu říci, že je to více než třicet let zkušeností, práce pro Trutnov a jeho obyvatele. Je to i přehled o spoustě aktivit města v souvislostech propojujících jednotlivé oblasti, které Trutnov zajišťuje. Jsem ochoten o věcech diskutovat a ty správné prosazovat.“ Ředitel školy Paták si kromě toho myslí, že je ochoten přijímat kompromisy. „Bez kompromisů není diskuze. Bez diskuze není demokracie. To je přece to, co si většina z nás dlouho přála. Mnozí se však s ní ani po třiceti letech nenaučili zacházet. Ochota naslouchat a přijímat názory druhých je pro mne samého tím nejpodstatnějším vnímáním demokracie.“

ODS, za níž kandiduje, vnímá od doby, kdy v zemi skončil totalitní režim, za politickou jistotu, jež v Trutnově spojovala lidi, kteří chtějí město ve všech oblastech posouvat správným směrem kupředu. „Myslím si, že to vědí i samotní občané, kteří mají naše město rádi stejně tak, jako my. Chceme zde společně žít a ne se politikou zviditelňovat. Nemáme být viděni my, ale pouze to, co po nás zůstane. Jsem přesvědčen, že to vidět je a lidé to vědí. Cestu, kterou jsme nastoupili, nehodláme opustit. Je jen na občanech, jestli po ní chtějí jít s námi,“ dodal ředitel Jiří Paták.